Jaka pompa ciepła do domu?
Coraz częściej właściciele nieruchomości decydują się na to, aby do ogrzewania i chłodzenia budynku zakupić wysokiej jakości pompy ciepła. Takie urządzenie pomoże również w przygotowywaniu wody ciepłej do bieżącego użytku.Wybór odpowiedniego źródła ciepła do budynku wcale nie jest taki łatwy. Trzeba dokładnie zastanowić się nad tym, jaka pompa ciepła do domu sprawdzi się najlepiej oraz jakie będą koszty i użytkowania.
Dlaczego warto zamontować w domu pompę ciepła?
Wysokiej klasy pompa ciepła do domu pozwoli zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych oraz zredukuje zanieczyszczenia pyłowe i gazowe powietrza. Dodatkowo zintegrowanie urządzenia z inteligentnym systemem energetycznym umożliwi także optymalne wykorzystywanie energii, dzięki czemu zmniejszone zostaną koszty ogrzewania, chłodzenia i podgrzewania wody ciepłej.Pompy ciepła dzięki swojej automatyce zapewniają również komfort użytkowania przez cały rok. W okresie jesienno-zimowym energia z powietrza przekazywana jest do systemu, aby ogrzewać budynek oraz ciepłą wodę, natomiast w okresie upalnego lata, funkcja chłodzenia zapewnia optymalną temperaturę w pomieszczeniach. Istotną zaletą jest również bezpieczne użytkowanie, ponieważ pompy ciepła nie stanowią zagrożenia pożarowego, ani nie grożą wybuchem gazu. W ten sposób można całkowicie zrezygnować z czujników czadu lub gazu.
Jaka pompa ciepła do domu o powierzchni 110, 130 lub 150 m2?
Jeśli w naszym domu całkowita powierzchnia ogrzewanych pomieszczeń wynosi maksymalnie 150 m2 to do ogrzania całego domu w zupełności wystarczy pompa ciepła o mocy: 150 m2 × 30 W/m2 = 4,5 kW. Jeżeli urządzenie ma nie tylko ogrzewać dom, ale również służyć do podgrzewania bieżącej wody ciepłej dla np. czteroosobowej rodziny, trzeba będzie moc zwiększyć o 1,2 kW. Wynika to z tego, że najczęściej jedna osoba w domu zużywa 50 l wody o temperaturze 45°C na dobę i do tego potrzebna jest moc grzewcza w granicach 0,3 kW.Podsumowując, do domu energooszczędnego posiadającego powierzchnię około 150 m2 i wykorzystującego pompę ciepła do ogrzewania oraz przygotowywania ciepłej wody użytkowej, należy zamontować urządzenie posiadające moc grzewczą ok. 6 kW.
Jaka pompa ciepła do domu o powierzchni od 240 do 300 m2?
Od wielu czynników zależy, jaką pompę ciepła wybierzemy do domu o powierzchni 240 m2, 250 m2 lub 300 m2. Jeśli posiadamy budynek energooszczędny, który ma naprawdę świetną termoizolacja to do samego ogrzewania pomieszczeń w zupełności wystarczy moc grzewcza 30 W/m2. Sytuacja nieco zmienia się, gdy oprócz ogrzewania domu, pompa ciepła ma również przygotować ciepłą wodę użytkową. W takiej sytuacji należy wybrać urządzenie, które będzie miało moc grzewczą większą o co najmniej o 1,2 kW.
Czy warto zakupić pompy ciepła Auratsu?
Decydując się na zakup pompy ciepła, która będzie służyć przez kilka, a nawet kilkanaście lat, warto zainwestować w produkt pochodzący od renomowanego producenta. Będziemy mieli wtedy pewność, że inwestycja będzie opłacalna i urządzenie z pewnością poradzi sobie z ogrzewaniem budynku oraz podgrzewania wody ciepłej do bieżących potrzeb.
Największe zalety, jakie posiadają pompy ciepła Auratsu to:
- wysoka energooszczędność,
- kompaktowa konstrukcja,
- cicha praca,
- bezpieczeństwo użytkowania,
- wysoka elastyczność,
- antykorozyjna powłoka lameli,
- łatwy montaż i prosta konserwacja.
Decydując się na konkretnego dostawcę i wykonawcę pompy ciepła, warto wybrać firmę, która ma doświadczenie w projektowaniu i montażu takich instalacji oraz oferuje produkty najwyższej jakości. Specjaliści zaoferują również wieloletni serwis oraz gwarancję, a nawet pomogą uzyskać dofinansowanie.